* Vítejte *
     
----------
Zasílání novinek e-mailem
Kontakt

Jiří Pešl FPG.cz
BROADCAST TECHNOLOGY ...

 
>
Technika

>
Služby

>
Mapa

>
Kalkulačka

>
Speciál

>
Podpora

>
Kontakt


Úvodní stránka

Pošlete nám mail


 

PF 2000
FM vysílač 2kW
HOMOLOGACE ČTÚNová řada kompaktních FM rozhlasových vysílačů MOS-FET firmy DB ELETTRONICA S.p.A. , označovaných výrobní firmou souhrnně COLD FETTM TECHNOLOGY pro jejich nadprůměrně vysokou účinnost a nízké ztrátové teplo.

Vysílače této řady se standardně vyrábí ve výkonech 0,5 až 3 kW vf a jsou podle požadovaného výstupního výkonu složeny z 1, 2, nebo 3 výkonových zesilovačů KF1000, slučovače / rozdělovače výkonu, 100W driveru KN100 a budiče KE20 (dříve PE21).

Zajímavostí je řešení koncových stupňů těchto vysílačů, kde se používají osvědčené dvojité tranzistory Philips BLF 278, avšak v novém patentovaném zapojení firmy DB, které využívá Strip Line technologii na teflonovém podkladu. Každý koncový tranzistor má vlastní zdroj napětí (tj. vinutí na síťovém transformátoru, usměrňovač, filtr a PWM regulátor), čímž je zaručená vysoká spolehlivost a funkce vysílače i při poruše několika koncových tranzistorů nebo napájecích obvodů. Chlazení je zajištěno masívními chladiči a nuceným chlazením vysoce výkonými dlouhoživotnostními ventilátory.

Každý koncový zesilovač KF1000 má vlastní řídící elektronickou jednotku, která monitoruje včechny základní provozní parametry a v případě nutnosti zajistí snížení výstupního výkonu na bezpečnou hodnotu , aniž by došlo k přerušení vysílání.

Všechny elektronické obvody vysílače jsou sestaveny z klasických součástek a neobsahují žádné mikroprocesory ani programovatelné součástky, což usnadňuje případné opravy .

Kompletní vysílač 2 kW, který má označení PF 2000 je vestavěný do bytelné skříně 24U (skříň je dimenzovaná na vestavění vysílače 3 kW). Výsledkem je mimořádně odolné zařízení s nízkou spotřebou a malými nároky na údržbu.


PDFPF2000CZTechnické parametry


 


© 1999 - 2023 Marten & Louis, spol. s r. o. Připomínky a návrhy zasílejte na stejskal@marten-louis.cz