* Vítejte *
     
----------
Zasílání novinek e-mailem
Kontakt

Jiří Pešl FPG.cz
BROADCAST TECHNOLOGY ...

 
>
Technika

>
Služby

>
Mapa

>
Kalkulačka

>
Speciál

>
Podpora

>
Kontakt


Úvodní stránka

Pošlete nám mail


 

ASS Automatic Signal Switchover
UNIVERZÁLNÍ AUTOMATICKÝ PŘEPÍNAČ MODULACE

Přepínací jednotka slouží k automatickému, dálkovému nebo ručnímu přepnutí na záložní zdroj modulace pro rozhlasový nebo televizní vysílač, příp. pro modulační spoj. Disponuje 2 oddělenými přepínacími sekcemi, tzn. je možné přepínat např. 2 nezávislé modulace , 1x RDS + 1x modulaci nebo 1 x video + 1 x audio. Všechny funkce přepínače jsou řízeny mikroprocesorem, provozní stavy přepínače jsou signalizovany LED na předním panelu nebo dálkově. Při výpadku napájení přepínače je automaticky zapojena hlavní signálová cesta. Přepínač je vybaven konektory BNC.

MOŽNOSTI VOLBY ZÁLOŽNÍHO ZDROJE MODULACE:

  • Ruční - přepínačem na předním panelu
  • Externí - spojením kontaktů 1 - 5 externího vstupu (smyčka 1 mA)
  • Automatické - vyhodnocuje přítomnost modulace ve zvolené sekci 1 nebo 2
 


DÁLKOVÁ SIGNALIZACE:

Přepínací jednotka je vybavena zvláštním výstupem na 9 pólovém konektoru pro dálkovou signalizaci stavu přepínače, který umožňuje dálkovou kontrolu, zda je zařazena hlavní nebo záložní modulace. Na konektoru jsou pomocí galvanicky oddělených kontaktů relé vyvedena 2 nezávislá hlášení :

Výstup 1 - kontakty 2 - 4 signalizují přepnutí na hlavní zdroj modulace Výstup 2 - kontakty 1 - 5 signalizují přepnutí na záložní zdroj modulace

Každý výstup je možné samostatně nakonfigurovat jako trvalé sepnutí příslušného kontaktu nebo puls o délce cca 500 ms. Tato funkce umožňuje připojit přepínací jednotku k různým zařízením např. k telemetrickému systému, telefonnímu hlásiči, nebo může být využita pro start záložního zdroje modulace (např. videorekordéru) atd.

POUŽITÍ:

Typické využití přepínače je např. automatické přepnutí na záložní modulaci při výpadku satelitního přijímače (napr. zamrzlá parabola), zálohování MPX modulační trasy, zálohování retranslačního přijímače MPX, přepnutí na záložní zdroj modulace pro automatizovaná studia - v tomto případě umožňuje automatické spuštění náhradního zdroje modulace po uplynutí stanovene doby.
Technické parametry


 


© 1999 - 2024 Marten & Louis, spol. s r. o. Připomínky a návrhy zasílejte na stejskal@marten-louis.cz