* Vítejte *
     
----------
Zasílání novinek e-mailem
Kontakt

Jiří Pešl FPG.cz
BROADCAST TECHNOLOGY ...

 
>
Technika

>
Služby

>
Mapa

>
Kalkulačka

>
Speciál

>
Podpora

>
Kontakt


Úvodní stránka

Pošlete nám mail


 

ST- SB/MON
KONTROLNÍ PŘIJÍMAČ PRO MONITORING VYSÍLÁNÍKontrolní přijímač ST-SB/MON je určen pro trvalý monitoring 1 FM vysílače v pásmu 87.5 - 108 MHz. Kromě stereofonního výstupu na konektorech CINCH je vybaven zvláštním konektorem , na kterém jsou trvale k dispozici signály o přítomnosti modulace a nosné vlny. Sledování daného vysílače probíhá v reálném čase, výstupními signály z tuneru je možné ovládat např. telefonní hlásič nebo náhradní zdroj modulace atd.

Popis monitorovacích funkcí přijímače:

  • Funkce signalizace výpadku sledovaného FM vysílače pomocí plovoucího kontaktu relé. Kontakt sepne při výpadku nosné nebo při poklesu vstupního signálu pod 20 dBuV a zůstane sepnutý, pokud úroveň vstupního signálu nepřesáhne tuto hodnotu.
  • Funkce signalizace výpadku modulace. Kontakt relé sepne při poklesu modulačního zdvihu pod 30 kHz se zpožděním 50 sec. Tím je zabráněno nežádoucí signalizaci při občasných tichých pasážích v programu. Při obnově úrovně modulace kontakt opět rozepne. Vhodné např. pro kontrolu modulačních spojů nebo pro stanice s automatizovaným odbavováním programu. Práh 30 kHz byl zvolen pro stanice vysílající komerční program. Pro stanice, které vysílají zpravodajství nebo vážnou hudbu, je nutné práh snížit na 20 kHz.
 


Zapojení D konektoru:

1 - 5 Kontakt výpadku nosné 8 - 9 Kontakt výpadku modulace

Kontakty lze zatížit ss proudem 500 mA při napětí 12 V.


 


© 1999 - 2024 Marten & Louis, spol. s r. o. Připomínky a návrhy zasílejte na stejskal@marten-louis.cz