* Vítejte *
     
----------
Zasílání novinek e-mailem
Kontakt

Jiří Pešl FPG.cz
BROADCAST TECHNOLOGY ...

 
>
Technika

>
Služby

>
Mapa

>
Kalkulačka

>
Speciál

>
Podpora

>
Kontakt


Úvodní stránka

Pošlete nám mail


 

FDM 40
MĚŘÍCÍ KOMLET FM MODULACEMěřící komplet se skládá z demodulátoru STSB/MPX a zobrazovací jednotky BAR40. Demodulátor slouží k získání signálu v základním pásmu (baseband) ze vstupního vysokofrekvenčního signálu. Ten může být přiváděn buď z přijímací antény, nebo přes útlumový článek z měřícího výstupu vysílače. Výstup z demodulátoru je poté přiveden na vstup zobrazovací jednotky, kde můžeme měřit kmitočtový zdvih v kHz. Měření probíhá v reálném čase a jsou zobrazeny i velmi krátké špičky v modulaci.

Komplet je možné využít jak pro provozní kontrolu a nastavení FM vysílačů, tak k průbežnému monitoringu vysílání ve studiu (poslech je možný na výstupech L,R) nebo k porovnání modulace ostatních stanic.

STSB/MPX - DEMODULÁTOR MPX / FM PŘIJÍMAČ

Přijímač je možné využít ve spojení s měřičem špičkového zdvihu BAR 40 nebo osciloskopem jako kontrolní demodulátor pro nastavení a průběžnou kontrolu základních modulačních parametrů FM vysílačů. Přijímač / demodulátor je vybaven 2 nezávislými výstupy MPX na konektorech BNC, výstupní úrovně jsou standardně +6dBm přo zdvih 40 kHz ( na přání jsou možné jiné úrovně ), kmitočtová charakteristika 30 Hz - 60 kHz.

Mimo to je demodulátor doplněn elektronikou pro indikaci výpadku nosné a výpadku modulace přijímaného signálu . Oba tyto stavy (spínací kontakt relé) jsou vyvedeny na 9 pólový konektor na zadním panelu a mohou být využity např. pro signalizaci nebo pro ovládání telefonního hlásiče atd. Funkce původních výstupů L,R zůstává zachována.

BAR 40 - MĚŘIČ ŠPIČKOVÉHO ZDVIHU FM

Externí měřící jednotka špičkového zdvihu připojitelná k přijímačům STSB / MPX, umožňuje měřit přímo modulaci FM vysílačů, popř. zdvih pilota a RDS. Měřič je vybaven přesným lineárním diplejem, který se skládá ze 40 LED. Základní měřící rozsah přístroje je 0 - 100 kHz s rozlišením 2.5 kHz, na zadní straně měřiče je přepínač, který umožňuje zvýšit rozlišení 10 x, tj. 0 - 10 kHz s rozlišením 0.25 kHz / LED.To je vhodné zejména pro měření zdvihu pilotního kmitočtu a úrovně RDS. Měřící jednotka měří špičkový zdvih v obou polaritách modulačního signálu, paměťový obvod dokáže zobrazit i velmi krátké špičky v modulaci. Měřený signál se připojuje na jeden ze dvou konektorů BNC, druhý konektor slouží jako průchozí pro případné další měřící přístroje. Vstupní úroveň je standardně nastavena na + 6 dBm pro zobrazení zdvihu +/- 40 kHz (na přání je možná jiná úroveň).

Demodulátor i měřící jednotka jsou při výrobě pečlivě testovány a nastaveny laboratorní měřící technikou HP a je zaručena vzájemná zaměnitelnost jednotlivých částí.


 


© 1999 - 2024 Marten & Louis, spol. s r. o. Připomínky a návrhy zasílejte na stejskal@marten-louis.cz