* Vítejte *
     
----------
Zasílání novinek e-mailem
Kontakt

Jiří Pešl FPG.cz
BROADCAST TECHNOLOGY ...

 
>
Technika

>
Služby

>
Mapa

>
Kalkulačka

>
Speciál

>
Podpora

>
Kontakt


Úvodní stránka

Pošlete nám mail


 

AUDIO WATCHDOG
DVOUKANÁLOVÝ AUTOMATICKÝ PŘEPÍNAČ MODULACE

AUDIO WATCHDOG

AUDIO WATCHDOG je dvoukanálový, plně symetrický přepínač modulace, který slouží k automatickému, popř. dálkovému nebo manuálnímu přepnutí na záložní zdroj modulace pro rozhlasové vysílací pracoviště nebo bezobslužný vysílač. AUDIO WATCHDOG je vybaven 2 plně symetrickými přepínacími sekcemi s konektory XLR, kterými lze přepínat hlavní a záložní zdroj stereofonní modulace. Vzhledem k tomu, že přepínací cesta je čistě pasívní, je možné přepínač použít i pro přepínání signálů AES/EBU s tím, že vestavěný detektor modulace reaguje pouze na přítomnost digitálního signálu a nikoliv na jeho obsah.

Všechny funkce přepínače jsou řízeny mikroprocesorem, provozní stavy přepínače jsou signalizovany LED na předním panelu nebo dálkově. Při výpadku napájení přepínače je automaticky zapojena hlavní signálová cesta. Přepínač je osazen konektory XLR .

MOŽNOSTI VOLBY ZÁLOŽNÍHO ZDROJE MODULACE:

- Ruční  přepínačem na předním panelu
- Externí  spojením kontaktů 1 - 5 externího vstupu (proudová smyčka 1 mA)
- Automatické  vyhodnocuje přítomnost modulace ve zvolené sekci 1 nebo 2


DÁLKOVÁ SIGNALIZACE:

Přepínací jednotka je vybavena zvláštním výstupem na 9 pólovém konektoru pro dálkovou signalizaci stavu přepínače, který může být rovněž využit ke spouštění záložního zdroje modulace - např. videorekordéru, DVD nebo CD přehrávače. Na konektoru jsou pomocí galvanicky oddělených kontaktů relé vyvedeny 2 nezávislé signály :

Výstup 1 - kontakty 2 - 4 signalizují přepnutí na hlavní zdroj modulace
Výstup 2 - kontakty 1 - 5 signalizují přepnutí na záložní zdroj modulace


Každý výstup je možné nezávisle nakonfigurovat jako trvalé sepnutí příslušného kontaktu nebo puls o délce cca 500 ms. Tato funkce umožňuje připojit přepínací jednotku k různým zařízením, např. k telemetrickému systému, telefonnímu komunikátoru, nebo může být využita pro start a stop záložního zdroje modulace.

POUŽITÍ:

Typické využití přepínače je zálohování počítačového odbavovacího pracoviště v případě poruchy - v tomto případě AUDIO WATCHDOG umožňuje automatické spuštění náhradního zdroje modulace po uplynutí stanovené doby a současně přivolání obsluhy , zálohování modulace pro bezobslužné vysílací body (např. při distribuci programu satelitem může zajistit přepnutí na záložní satelitní přijímač) a v dalších případech.

V dálkovém nebo ručním režimu může AUDIO WATCHDOG sloužit např. pro přepínání mezi hlavním a záložním odbavovacím pracovištěm bez nutnosti zásahu do kabeláže.
Technické parametry


 


© 1999 - 2024 Marten & Louis, spol. s r. o. Připomínky a návrhy zasílejte na stejskal@marten-louis.cz