* Vítejte *
     
----------
Zasílání novinek e-mailem
Kontakt

Jiří Pešl FPG.cz
BROADCAST TECHNOLOGY ...

 
>
Technika

>
Služby

>
Mapa

>
Kalkulačka

>
Speciál

>
Podpora

>
Kontakt


Úvodní stránka

Pošlete nám mail


 

ETG 100
FM vysílač / Budič 100W
HOMOLOGACE ČTÚNový typ profesionálního rozhlasového FM vysílače / budiče fy ELENOS s.r.l. je koncipován s využitím nejmodernější součástkové základny a obvodových technik. Výsledkem je značný pokrok ve srovnání s podobnými výrobky stejné cenové kategorie a nekompromisní přenosové parametry, které se nezbytně projevují v excelentním zvuku tohoto vysílače.

Vysílače ETG jsou vybaveny velkým prosvětleným LCD displejem , který slouží pro zobrazení všech parametrů vysílače, tj. pracovního kmitočtu, výstupního výkonu, odraženého výkonu, teploty koncového stupně, vstupní úrovně MPX, vstupní úrovně L + R, funkce PLL, funkce limiteru, preemfáze, modulační statistiky, křivky časového průběhu modulace a celkového času provozu vysílače. Pokud je vysílač osazen interním RDS kodérem, slouží displej spolu s 8 funkčními tlačítky k naprogramování a zobrazení všech funkcí RDS. Tato tlačítka slouží rovněž k nastavení všech parametrů vysílače. Pro zamezení nežádoucí manipulace je možné přístup chránit heslem. Tento způsob ovládání rovněž umožňuje velmi přesné a stabilní nastavení všech referenčních úrovní vstupních signálů (L,R, MPX) po kroku 0.1dB.

Úroveň vstupních signálů a promodulování je přehledně zobrazováno na displeji v podobě baargrafů s paměťovou funkcí a zároveň v numerické podobě, což usnadňuje veškerá nastavení a jejich pozdější kontrolu.

Vysílač je vybaven automatickou regulační smyčkou, která neustále porovnává aktuální výstupní výkon s nastavenou hodnotou , tím je zajištěna vysoká stabilita a přesnost nastavené hodnoty výstupního výkonu.

Diagnostiku vysílače příp. dálkovou kontrolu je možné provádět po sériové lince RS485. Tato linka slouží buď pro přímé připojení k PC nebo k připojení modemu. Data se zobrazují pomocí libovolného terminálového programu ANSI, který je součástí WINDOWS nebo DOSu.

Standardní výbava je 1 vstup pro MPX 20Hz - 100 kHz, 2 vstupy pro subnosné SCA 20kHz - 100 kHz, kontrolní výstup MPX , vf kontrolní výstup, a rozhraní RS485. Modulární koncepce vysílače umožňuje snadné rozšíření o další funkce. Potřebné moduly se osadí do volných slotů na zadní straně vysílače.

Volitelné vybavení:

ST-1: Stereogenerátor s limiterem (2 moduly)
RDS: RDS kodér programovatelný z PC nebo pomocí dipleje (1 modul)


PDFETG100CZTechnické parametry


 


© 1999 - 2023 Marten & Louis, spol. s r. o. Připomínky a návrhy zasílejte na stejskal@marten-louis.cz