* Vítejte *
     
----------
Zasílání novinek e-mailem
Kontakt

Jiří Pešl FPG.cz
BROADCAST TECHNOLOGY ...

 
>
Technika

>
Služby

>
Mapa

>
Kalkulačka

>
Speciál

>
Podpora

>
Kontakt


Úvodní stránka

Pošlete nám mail


 

KE 20
FM vysílač / Budič 20W
HOMOLOGACE ČTÚKE 20 je kvalitní rozhlasový FM budič s přímou syntézou kmitočtu o výstupním výkonu v rozsahu 0 - 20 W. Je určen k buzení výkonových koncových zesilovačů, ale vzhledem k tomu, že je vybaven účinným výstupním filtrem, lze ho provozovat samostatně jako vysílač malého výkonu 20 W.

Rozsah pracovních frekvencí je 87,5 - 108 MHz s krokem 10 kHz s interním nastavením (základní verze), nebo pomocí palcových přepínačů na předním panelu (výbava /C).

Na přání je možno budič vybavit jakostním digitálním stereokodérem, který zajišťuje velkou separaci kanálů a vysoký odstup signál/šum.

Pro případ potřeby dálkového ovládání se vyrábí verze / R, u které je možno dálkově nastavovat nebo monitorovat všechny hlavní parametry, tj. nastavení výstupního výkonu, zapnutí a vypnutí, reset, měření postupného a odraženého výkonu, měření a řízení kmitočtového zdvihu a stavová hlášení.

KE20 má díky speciální digitální fázové smyčce (DPLL) a termostatovanému referenčnímu oscilátoru vysokou kmitočtovou stabilitu a umí zpracovat multiplexní signál z moderních digitálních modulačních procesorů bez vzniku překmitů.

Budič má vestavěn limiter, který zajišťuje že nebude překročen nastavený kmitočtový zdvih a tím způsobeno rušení na sousedních kanálech při přemodulování budiče. Činnost limiteru je možná vyřadit.

Všechny provozní stavy jsou zobrazovány na předním panelu diodami LED.

Baargraf na předním panelu spolu s indikátory LED umožňuje kontrolu všech hlavních parametrů a provozních podmínek zařízení. Tímto způsobem je možno měřit výstupní výkon, odražený výkon, napájecí napětí koncového stupně, frekvenční zdvih, levý a pravý kanál a kompozitní signál.

Z předního panelu je možno nastavit výstupní výkon (PWR adj.), frekvenční zdvih (DEV adj.), vysílaný kmitočet (/C), volba místního nebo dálkového ovládání (/R) a volba vysílání mono nebo stereo (/S).

Díky účinnému spínanému zdroji je dosaženo vysoké spolehlivosti, nízké spotřeby a nízkého ztrátového tepla. Na přání může být budič vybaven možností napájení z baterií (výbava /VDC).


PDFKE20CZTechnické parametry


 


© 1999 - 2023 Marten & Louis, spol. s r. o. Připomínky a návrhy zasílejte na stejskal@marten-louis.cz