* Vítejte *
     
----------
Zasílání novinek e-mailem
Kontakt

Jiří Pešl FPG.cz
BROADCAST TECHNOLOGY ...

 
>
Technika

>
Služby

>
Mapa

>
Kalkulačka

>
Speciál

>
Podpora

>
Kontakt


Úvodní stránka

Pošlete nám mail


 

ŘADA SCA - SCA 201TB
VÝKONOVÝ ZESILOVAČ III. TV PÁSMO 200 - 250 W ps
HOMOLOGACE ČTÚSCA 201TB je "SOLID STATE" výkonový zesilovač 250 W /sync určený pro TV vysílače se společným zpracováním obrazu a zvuku ve III. TV pásmu. Zesilovač může přímo napájet anténní systém, nebo může sloužit jako předstupeň pro další výkonové zesílení, popř. jako samostatný koncový stupeň 250 W vysílače zvuku pro TV vysílače s odděleným zpracováním zvuku a obrazu.

Výkonové moduly použité v zesilovači jsou vyrobeny STRIP-LINE technologií na teflonové podložce, jako výkonové prvky slouží moderní ultralineární tranzistory MOSFET fy PHILIPS. V zesilovači jsou použity 2 nezávislé vf výkonové moduly namontované na společném masívním chladiči , každý vf modul je dimenzován na trvalý výkon 175 W. Tím je zaručena vysoká linearita a nízká úroveň intermodulačních produktů. Zesilovač SCA201TB je řešen jako širokopásmový, takže není třeba žádné nastavování v celém TV pásmu. Zesilovač může být na přání vybaven výstupním filtrem, v tomto případě je nutné při změně TV kanálu přeladit pouze výstupní filtr.
 
Pro napájení vf modulů slouží 2 nezávislé spínané napájecí zdroje s vysokou účinností a nízkým ztrátovým teplem. Použitím spínaných zdrojů se podstatně snižuje spotřeba, ztrátové teplo a hmotnost zesilovače. Rovněž se eliminuje citlivost na změny síťového napětí. Výstupní proudy a napětí obou napájecích zdrojů jsou monitprovány elektronickou řídící jednotkou, která umožňuje nastavit limity pro každý sledovaný parametr. Tato jednotka slouží rovněž pro měření teploty, postupného a odraženého výkonu a umožňuje snadnou obsluhu a kvalitní systém vnitřních ochran. Všechny sledované hodnoty jsou zobrazovány na displeji na předním panelu. Pro dálkový dohled a obsluhu je k dispozici paralelní port , na který jsou vyvedeny všechny sledované parametry zesilovače.


Chlazení zajišťují 2 výkonné vysokoživotnostní axiální ventilátory PAPST, chladící vzduch prochází před vstupem do zesilovače jemným filtrem, poté přímo ochlazuje oba napájecí zdroje a prochází chladičem zesilovacího bloku. O dobré účinnosti chlazení svědčí teplota chladičů koncových tranzistorů, která při plném výkonu zesilovače nepřekročí 30 st. C při okolní teplotě 22 st. C. 
Technické parametry


 


© 1999 - 2022 Marten & Louis, spol. s r. o. Připomínky a návrhy zasílejte na stejskal@marten-louis.cz