* Vítejte *
     
----------
Zasílání novinek e-mailem
Kontakt

Jiří Pešl FPG.cz
BROADCAST TECHNOLOGY ...

 
>
Technika

>
Služby

>
Mapa

>
Kalkulačka

>
Speciál

>
Podpora

>
Kontakt


Úvodní stránka

Pošlete nám mail


 

ŘADA SCA - SCA 500U
VÝKONOVÝ ZESILOVAČ IV-V TV PÁSMO 50 W ps
HOMOLOGACE ČTÚSCA 500A je "SOLID STATE" výkonový zesilovač 50 W /sync určený pro TV vysílače se společným zpracováním obrazu a zvuku ve IV. -V. TV pásmu. Zesilovač může přímo napájet anténní systém, nebo může sloužit jako předstupeň pro další výkonové zesílení, popř. jako samostatný koncový stupeň 50 W vysílače zvuku pro TV vysílače s odděleným zpracováním zvuku a obrazu.

Výkonový modul použitý v zesilovači je vyroben STRIP-LINE technologií na teflonové podložce, optimalizací vf obvodů spolu s dostatečně dimenzovanými ultralineárními tranzistory je dosaženo vysoké linearity a nízké úrovně intermodulačních produktů v celém pásmu. Zesilovač SCA500A je řešen jako širokopásmový, takže není třeba žádné nastavování. Zesilovač může být na přání vybaven výstupním filtrem, v tomto případě je nutné při změně TV kanálu přeladit pouze výstupní filtr.
 
Pro napájení vf zesilovače slouží spínaný napájecí zdroje. Použitím spínaného zdroje se podstatně snižuje spotřeba, ztrátové teplo a hmotnost zesilovače. Rovněž se eliminuje citlivost na změny síťového napětí. Výstupní proud a napětí napájecího zdroje jsou monitrovány mikroprocesorovou řídící jednotkou, která umožňuje nastavit limity pro každý sledovaný parametr. Tato jednotka rovněž slouží pro měření teploty, postupného a odraženého výkonu a umožňuje snadnou obsluhu a kvalitní systém vnitřních ochran. Všechny sledované hodnoty jsou zobrazovány na displeji na předním panelu. Pro dálkový dohled a obsluhu je k dispozici paralelní port , na který jsou vyvedeny všechny sledované parametry zesilovače.
 
Chlazení zajišťují výkonné vysokoživotnostní axiální ventilátory PAPST, chladící vzduch prochází před vstupem do zesilovače jemným filtrem, poté ochlazuje napájecí zdroj a prochází chladičem zesilovacího bloku.

Technické parametry


 


© 1999 - 2022 Marten & Louis, spol. s r. o. Připomínky a návrhy zasílejte na stejskal@marten-louis.cz