* Vítejte *
     
----------
Zasílání novinek e-mailem
Kontakt

Jiří Pešl FPG.cz
BROADCAST TECHNOLOGY ...

 
>
Technika

>
Služby

>
Mapa

>
Kalkulačka

>
Speciál

>
Podpora

>
Kontakt


Úvodní stránka

Pošlete nám mail


 


FMeXtra
Systém pro vysílání přídavných digitálních programů pomocí stávajících FM analogových vysílačů.

Systém FMeXtra umožňuje vysílání přídavných digitálních programů pomocí  standardní FM vysílací technologie. Systém byl vyvinut americkou firmou Digital Radio Express Inc. jako levná  alternativa HD radia provozovaného v USA. FMeXtra umožňuje kromě normálního analogového stereofonního programu přenášet navíc další 1 až 2 stereofonní digitální programy. Potřebný datový tok je vysílán ve zbylé kapacitě stereofonního multiplexu a  využívá modulaci OFDM.


Přídavné digitální audio programy jsou komprimovány  ve formátu  MPEG4AAC+ se spektrální replikací a parametrickým stereofonním kódováním. Systém je plně kompatibilní s FM vysílací technologií a s přiděleným kmitočtovým spektrem. Na běžných přijímačích bez dekodéru FMeXtra se digitální obsah vysílání nijak neprojeví. Pro příjem digitálních programů se samozřejmě musí použít vhodný přijímač, například přijímač  Aruba od firmy  DRE Inc, který umí přijímat analogové FM programy i programy FMeXtra.


Implementace systému je velmi jednoduchá, stávající analogový FM vysílač se pouze doplní  kódovací technologií.
Systém FMeXtra umožňuje jednoduché rozšíření  FM stanice o další programy  nebo souběžné vysílání stávajícího  programu v  digitální kvalitě.

Naše firma nabízí potřebnou technologii  (kodéry  FMeXtra X1) včetně instalace  a přijímače Aruba.  Další podrobnosti


 


© 1999 - 2022 Marten & Louis, spol. s r. o. Připomínky a návrhy zasílejte na stejskal@marten-louis.cz